22 طرح اشتغال روستایی فارس به تصویب کمیته فنی کشور رسید

22 طرح اشتغال روستایی فارس به تصویب کمیته فنی کشور رسید
عنوان خبر: 22 طرح اشتغال روستایی فارس به تصویب کمیته فنی کشور رسید
تاریخ ثبت: 1397/07/10

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: ۲۲ طرح اشتغال روستایی و فراگیر ملی به مبلغ ۲ هزار و ۶۶۹ میلیون ریال در کمیته فنی کشور به تصویب رسیده است.


به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، یدالله رحمانی در جلسه شورای راهبری اجرای طرح های اشتغال فراگیر و روستایی استان در شیراز افزود: از مبلغ مذکور ۲ هزار و ۳۱۵ میلیون ریال سرمایه ثابت و ۵۳۴ میلیون ریال سرمایه در گردش است و پیش بینی می شود اجرای این طرح ها یک هزار و ۹۶۸ فرصت شغلی ایجاد شود.
وی ادامه داد: همچنین تا ۲۶ شهریورماه امسال هفت هزار و ۹۵۱ طرح با اعتبارات مربوط به اشتغال روستایی و فراگیر در کمیته فنی اشتغال استان بررسی شده که پنج هزار و ۸۴۱ طرح با چهار هزار ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار به تصویب رسیده است.
او اظهار داشت: همچنین از مجموع طرح های فراگیر یک هزار و ۳۶۶ طرح با یک هزار ۲۱۱ میلیارد تومان اعتبار و از طرح های روستایی نیز چهار هزار و ۴۵۱ طرح با یک هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده اند.
رحمانی، در خصوص آخرین وضعیت سامانه کارا در فارس هم گفت: ۱۹ هزار و ۹۷۹ درخواست در سامانه کارا ثبت شده که پنج هزار و ۴۵۶ طرح جهت تکمیل در دست متقاضیان وجود دارد و پنج هزار و۸۴۱ طرح با چهار هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار به تصویب کمیته فنی اشتغال استان رسیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: علاوه بر این، ۴۷ طرح نیز از سوی کارگروه اشتغال ملی کشور در دست بررسی قرار دارد.
رحمانی، در خصوص نسبت جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به سهم ابلاغی بانک های عامل استان فارس تا ۲۶ شهریور امسال افزود: این نسبت در استان حدود ۸۵ درصد است و مابقی اعتبارات نیز با توجه به طرح های مصوب بانکی که یک و نیم برابر اعتبارات ابلاغی است، به محض تکمیل پرونده توسط متقاضیان به طور کامل جذب و پرداخت می شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی پرتال مربوط به شرکت انفورماتیکی پاکا بوده و هرگونه کپی برداری ممنوع می باشد.
Hosted @ IRANJOB | Powered By PAKA GROUP