1300 فرصت شغلی در روستاهای استان بوشهر فراهم شد

1300  فرصت شغلی در روستاهای استان بوشهر فراهم شد
عنوان خبر: 1300 فرصت شغلی در روستاهای استان بوشهر فراهم شد
تاریخ ثبت: 1397/07/01

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: با پرداخت ۹۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری ارزان قیمت به طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی یک‌هزار و ۳۵۰ فرصت شغلی در روستاهای استان بوشهر فراهم شد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید اسماعیل موسوی ظهر امروز در نشست بررسی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر با بیان اینکه توجه به ظرفیت‌های مناطق و ایجاد مهارت برای جوانان مورد توجه ویژه قرار دارد اظهار داشت: ظرفیت‌های تولیدی و اشتغال‌زایی شهرها و روستاهای استان بوشهر شناسایی و مورد توجه قرار گرفته است.

وی از ابلاغ تسهیلات اشتغال‌زایی برای روستائیان خبرداد و بیان کرد: روستاهای استان بوشهر از ظرفیت بالایی در حوزه تولید و اشتغال برخوردار هستند که در این راستا طرح‌های مختلفی تدوین و تصویب شد.

موسوی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاهای استان بیان کرد: در ۵ ماه گذشته ۹۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به روستاییان و عشایر استان بوشهر در قالب طرح تسهیلات توسعه پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با بیان اینکه این تسهیلات به منظور ایجاد و تثبیت اشتغال پرداخت شده است خاطرنشان کرد: تسهیلات مذکور برای حوزه‌های دانش بنیان، کشاورزی، صنایع کوچک و بزرگ و نیز گردشگری، صنایع دستی، منابع طبیعی، معادن، فناوری اطلاعات و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر پرداخت شده است.

وی با اشاره به این که درخواست ابلاغ مرحله دوم تسهیلات را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده بیان کرد: در جلسه اخیر استانداران کشور دو پیشنهاد دفتر اقتصادی استانداری بوشهر به تصویب رسید و بر اساس آن، سقف اختیار استانها از ۶ میلیارد به ۱۰ میلیارد تومان برای تصویب تسهیلات افزایش یافت.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با اشاره به ایجاد یک‌هزار و ۳۵۰ فرصت شغلی جدید برای متقاضیان روستایی افزود: پیش بینی می‌شود با پرداخت تسهیلات یاد شده افزون بر یک‌هزار و ۳۵۰ فرصت شغلی جدید ایجاد شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی پرتال مربوط به شرکت انفورماتیکی پاکا بوده و هرگونه کپی برداری ممنوع می باشد.
Hosted @ IRANJOB | Powered By PAKA GROUP